Typický průběh obřadu

  1. nástup snoubenců
  2. usazení hostů
  3. prohlášení snoubenců za manžele
  4. gratulace novomanželům

Nástup snoubenců – slavnostní pochod

Pochod je často nahrazen jinou vhodnou skladbou na příchod snoubenců, může to být instrumentální i zpívaná skladba. Je také možné mít druhou skladbu pro příchod nevěsty. V tom případě je první skladba v některé možné chvíli ukončena a začneme hrát skladbu druhou.

Skladba pro usazení hostů

Po příchodu nevěsty jsou dvě možnosti. Může jen dohrát skladba, která hrála při příchodu a hosté se usadí na místa, nebo je možné zvolit další skladbu. Během ní se všichni hosté usadí na svá místa, snoubenci stojí a čekají. Tato skladba může být naprosto libovolná, většinou nehrajeme celou, ale jen část, pokud si to snoubenci vysloveně nepřejí jinak.

Skladba pro prohlášení snoubenců za manžele

Jakmile budete oddáni, zazní další skladba, která by měla být vhodná pro tuto příležitost. Během ní se novomanželé poprvé políbí a společně se svědky stvrdí sňatek podpisem.

Skladby při gratulacích novomanželům

Při gratulacích hrajeme, dokud gratulace neskončí, proto je lepší zvolit větší počet skladeb. Výběr už je zcela libovolný, opět mohou být skladby zpívané i instrumentální.

Seznam skladeb, které máme v repertoáru naleznete zde.

Seznam vašich požadovaných skladeb zašlete prosím pomocí formuláře na stránce kontakt nebo e-mailem Hance Pernicové

S případnými dotazy se na nás neváhejte obrátit.

U písní, které mají texty v češtině i angličtině, je volba jazyka samozřejmě možná. Pokud v našem seznamu marně hledáte svou oblíbenou skladbu, kterou byste při obřadu rádi slyšeli, dejte nám včas vědět a uvidíme, co se s tím dá dělat. S požadavky na skladby zpívané se prosím obracejte na Karla Stanka, s přáními na instrumentální skladby na Hanu Pernicovou.

Pokud nevíte, co vybrat nebo jestli si vybrat nás, můžete se přijít podívat na nějakou jinou svatbu, na které hrajeme, stačí nám napsat.